Gałąź budowlana rozwija się niezwykle szybko. Popyt na budownictwo nie maleje, a firm budowlanych w Legionowie oferujących swoje usługi w tej branży nieustannie przybywa. Aby sprostać wciąż wzrastającemu zapotrzebowaniu na materiały budowlane, hurtownie muszą niezwykle starannie planować swój asortyment. Najlepiej dla klienta byłoby, gdyby można było całościowo zaopatrzyć się w produkty niezbędne do wybudowania domu – od klasycznej cegły, aż do wyposażenia łazienek czy kuchni.

Oczywiście szukając właściwych materiałów budowlanych oprócz dobrej jakości, należy zwracać także uwagę na koszty Budowa domu na pewno nie jest małym wydatkiem i w takiej sytuacji liczy się każda złotówka. Dlatego warto rozeznać się na rynku budowlanym i wybrać odpowiednią hurtownię, która posiada pełen asortyment, dobrej jakości produkty budowlane oraz rozsądną cenę. Te wszystkie punkty sprawią, że niełatwe zadanie jakim jest budowa własnego domu, stanie się choć trochę łatwiejsze.

Z jakich materiałów zbudowany jest dom?

Wiele osób musi podjąć ważną, życiową decyzję jaką jest budowa lub kupno własnego domu. Kiedy już podejmą decyzję o budowie, poza formalnościami muszą zmierzyć się z zatrudnieniem dobrych specjalistów oraz zakupem niezbędnych materiałów budowlanych. Ważne, aby nieruchomość od samego początku powstawała z odpowiednich, wytrzymałych materiałów, które zapewnią niezawodność i funkcjonalność przez lata.

Po postawieniu domu nowy właściciel na pewno chciałby mieć możliwość się do niego wprowadzić i bezproblemowo mieszkać, zamiast troszczyć się o potencjalne naprawy i kolejne remonty. Dlatego już w momencie planowania zakupów warto znaleźć odpowiednią hurtownię, w której przyszły właściciel domu będzie miał możliwość kompleksowo się zaopatrzyć? Jakie produkty są niezbędne przy stawianiu fundamentów? Najistotniejsze z nich to:

  • cement,
  • piasek,
  • stal zbrojeniowa,
  • bloczki betonowe.

Oczywiście, nie można również zapomnieć o styropianie do ocieplenia fundamentów, rurach kanalizacyjnych, foliach do fundamentów i wiele innych. Z każdym kolejnym etapem budowy domu takich materiałów będzie coraz więcej. W kolejnych krokach niezbędne będą cegły lub pustaki, zaprawy, rury i kable do przyłączy, drewniane belki czy inne materiały do budowy dachu. Lista jest naprawdę długa i o ile beton można zamówić w profesjonalnej wytwórni, tak wszelkiego rodzaju kable, rury, folie, tynki można nabyć w hurtowni budowlanej.

W co trzeba się wyposażyć, aby wykończyć wnętrze domu?

Kiedy zakończy się podstawowy etap budowy domu, dostaniemy wszelkie pozwolenia oraz niezbędne przyłącza zostaną już podłączone można przejść do kolejnego kroku czyli wykończenia wnętrz. Uważa się, że jest to najdroższy etap stawiania nowego domu. Bez wątpienia wszystko zależy od użytych produktów oraz wizji właścicieli. Niektórzy starają się od razu wyremontować całość i dopiero wtedy wprowadzić się do takiego domu, inni z kolei robią to etapami remontując poszczególne pomieszczenia już po przeprowadzce. Materiały potrzebne przy wykańczaniu domu również można kupić w dobrej hurtowni budowlanej, są to:

  • farby,
  • podłogi,
  • armatura łazienkowa,
  • płytki,
  • listwy,
  • grzejniki.

Oczywiście ta lista niezbędnych materiałów jest o wiele dłuższa i uwzględnia ona zarówno materiały, przy których niezwykle ważna jest trwałość jak np. podłogi a także takie, przy których nie jest ona potrzebna, czyli np. taśma malarska.

Gdzie najlepiej kupować produkty budowlane?

Chcąc kupić w produkty budowlane najczęściej możemy wybrać jedno z trzech rozwiązań: sklep budowlany, hurtownia budowlana albo market. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje minusy i plusy, które warto dokładnie rozważyć. Market budowlany ma niezwykle szeroki wybór, ale nie zawsze można spotkać tam materiały renomowanych producentów. Często też jakość obsługi klienta jest niższa niż w sklepie. Hurtownia natomiast, posiada ona trochę mniejszy wybór niż market, ale zdecydowanie bardziej dba o jakość obsługi klientów, częściej także możemy liczyć na profesjonalną radę. Jeśli chodzi o sklep budowlany to jego główną zaletą jest to, że można go znaleźć w niewielkich miejscowościach jak np. Legionowo. Najczęściej market, lub hurtownia zlokalizowane są w dużych miastach.

Niestety wadą sklepu budowlanego jest to, że możemy spotkać się tam ze znacznie wyższą ceną a także mniejszym wyborem. Sklepy budowlane zazwyczaj mają dobrą jakość produktów i zawsze służą fachową radą. Dlatego wybierając dobre źródło zaopatrzenia trzeba zrobić rozeznanie w okolicy, a także sprawdzić dostępność niezbędnych produktów. Jeżeli nieruchomość położona będzie w małej miejscowości, w której nie ma odpowiedniego miejsca gdzie można zakupić materiały, warto pojechać do dużego miasta. Budowa domu jest inwestycją na wiele lat, z tego powodu warto zadbać, aby produkty z jakich będzie zbudowana były bardzo dobrej jakości.