Wanny ociekowe oraz wanny wychwytowe – to produkty, których przeznaczeniem jest składowanie pojemników oraz beczek z {cieczami|substancjami olejowymi, ropopochodnymi, substancjami brudzącymi, cieczami chemicznymi, zapalnymi i łatwopalnymi.

Najbardziej istotne dla wszystkich zleceniodawców, jest bezpieczeństwo zleceniobiorców na terenie miejsca pracy. Stanowi to kluczowy aspekt, który powinien być elementarnym elementem dla wszystkich pracodawców. Jeśli ludzie czują się bezpieczni podczas podejmowania czynności, są zdecydowanie bardziej produktywni. Sytuacja nabiera znacznie większej rangi, gdy miejsce pracy, samo w sobie, powoduje niebezpieczeństwo – np. pełniony zawód jest związany z substancjami szkodliwymi dla człowieka.

Jakie są sposoby, aby zabezpieczyć się przed wyciekiem szkodliwych substancji na terenie miejsca pracy?

wydajną ochronę przed niebezpiecznym wyciekiem cieczy szkodliwych zapewnią nam wanny ociekowe a także wychwytowe. Są one bowiem zaopatrzone w odpowiednią kratę i pasujący zbiornik na szkodliwą substancję. Takie innowacyjne propozycje to idealny sposób na porządek a przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników, narażają się na obcowanie z substancjami szkodliwymi. Stanowi to ważny składnik posiadania w firmowej kadrze pracowniczej fachowców – im bardziej zaopatrzony warsztat pracy tym więcej wysoko wykwalifikowanych pracowników do siebie przyciąga. Dlatego jako przedsiębiorca, chce rozwinąć skrzydła na rynku, należy zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak odpowiednio dobrane wanny ociekowe i wychwytowe, jako inwestycji na kolejne lata i rozwój własnego biznesu.

 Zastosowanie wanny ociekowej oraz wychwytowej w przedsiębiorstwie?

Na wannie ociekowej i wychwytowej stawia się duże zbiorniki, które zawierają wewnątrz różne roztwory. W sytuacji, gdy takowy pojemnik będzie uszkodzony, nie musisz się martwić o wyciek groźnych substancji – substancja poprzez wbudowaną pod pojemnikiem kratkę będzie miała możliwość swobodnie wpłynąć do odpowiednio przygotowanej na dole platformy. W ten właśnie sposób można zarówno bezpiecznie przechowywać ciecz, jak i ponownie ich używać, ponieważ ciecz nie zostaje zanieczyszczona w cyklu wycieku, a co za tym idzie – jest gotowa do powtórnego użycia. Dzięki takiemu obiegowi cieczy, co najważniejsze jesteśmy bezpieczni, ale to nie jedyna korzyść takiej metody – oszczędzamy pracownikom sprzątania, ponieważ miejsce pracy pozostaje czyste.

Przy wyborze wanien ociekowych oraz wychwytowych trzeba także skupić się na ich pojemność. Stanowi ona bardzo ważny element całości, gdyż musi zostać dopasowana do wielkości pojemnika. w opinii fachowców wanna ociekowa musi być na tyle pojemna, żeby zmieściła w sobie około 10% całej przechowywanej ponad nią objętości.

Jak dbać o wanny ociekowe oraz wychwytowe, aby służyły nam latami?

Po pierwsze, podczas zakupu takiego produktu bardzo ważne jest tworzywo z którego stworzona jest wanna ociekowa albo wychwytowa. Dlaczego? To niezwykle proste; powinno być ono odpowiednio przygotowane do cieczy jaka będzie składowana w wannie. Nie można bowiem dopuścić do przypadku w którym np. produkty ze stali będą używane do składowania bardzo żrących cieszy, ponieważ nie jest to adekwatne do tworzywa z którego została stworzona owa wanna. gromadzimy niebezpieczną ciecz najbezpieczniej zdecydować się na tworzywa sztuczne, które są dopasowane do magazynowania w nich takich substancji.

Przede wszystkim dbanie o czystość pojemników oraz o swoje bezpieczeństwo – najlepiej jest myć wanny od razu po wycieku. W trakcie opróżniania pojemnika pamiętaj o prawidłowym stroju ochronnym i zadbaniu o bezpieczeństwo miejsca pracy. Aby zagwarantować długowieczność naszych wanien powinno się je także konsekwentnie oczyszczać – bezdyskusyjnie powinno się używać do tej czynności pompy lub odsysacza cieczy.