Bezsprzecznie kolizja na parkingu jest jedną z bardziej stresujących dla posiadacza auta sytuacji. Jak powinniśmy zachować się, podczas, gdy nieumyślnie najedziemy na inny samochód? Czy do takiej stłuczki warto zadzwonić po policję? Jak przebiega usuwanie wgniotek w Krakowie w wyniku kolizji?

Co w wypadku stłuczki na parkingu?

Bezsprzecznie kolizja na parkingu jest jednym z częstszych sytuacji drogowych. Mimo tego że szkody które powstały w jej wyniku z reguły nie są duże, ich zlikwidowanie będzie dużo kosztować kierowcę. Do kolizji na parkingach z reguły dochodzi przez nieustąpienie pierwszeństwa, niezbyt ostrożnego włączania się do ruchu albo próby wciśnięcia się w zbyt wąskie miejsce parkingowe. Jak można unikniemy stłuczki? W pierwszej kolejności należy stosować się do pionowych i poziomych znaków drogowych, wskazujących kierunek jazdy a także informują o pierwszeństwie przejazdu. Kiedy na parkingu nie ma takich oznaczeń, kierowca musi kierować się regułą „prawej ręki”. Zgodnie z nią pojazd znajdujący się po prawej stronie kierującego ma pierwszeństwo przejazdu. Czy wiesz, żę do stłuczki na parkingu z reguł dochodzi cofając. Kierowca, który wyjeżdża z miejsca parkingowego, ma ograniczone pole widzenia i może nie zaobserwować zbliżającego się pojazdu. W takiej sytuacji nietrudno o kolizję. Kto jest winny? Winowajcą kolizji jest pojazd włączający się do ruchu. Pamiętaj, że zachowanie ostrożności nie zawsze wystarczy. Przez to warto poprosić pasażera czy inną osobę obecną na parkingu, aby sprawdziła, czy droga jest wolna i można w bezpieczny sposób opuścić miejsce parkingowe.

W jaki sposób się zachować po kolizji?

W wypadku, gdy jednak na parkingu uszkodziłeś sąsiedni pojazd, poczekaj na właściciela pojazdu bądź zostaw mu kontakt. Ucieczka z miejsca zdarzenia jest złym rozwiązaniem, ze względu na to, że grożą Ci poważne konsekwencje – zarówno karne jak i ubezpieczeniowe. Przepisy prawa jednoznacznie wskazują, że uczestnicy stłuczki nie powinni oddalać się z miejsca zdarzenia.