W dzisiejszych czasach klimatyzacja montowana jest w prawie wszystkich inwestycjach. Jednak należy pamiętać, że wymagane jest także serwisowanie klimatyzacji. W Skierniewicach, Sochaczewie i Łowiczu działa wiele firm, które zajmują się serwisowaniem klimatyzacji, niemniej żeby wybrać odpowiednią, zdecydowanie powinno się zwrócić uwagę na kilka głównych parametrów. Jakie czynności wykonywane są podczas serwisowania klimatyzacji? Co dobrze jest odnośnie tego wiedzieć? Ile kosztują usługi? Jak wybrać rzetelną firmę?

Serwis klimatyzacji – co koniecznie warto na jego temat wiedzieć?

W skład serwisowania klimatyzacji zalicza się wiele różnych usług i nie ograniczają się one jedynie do zamontowania instalacji. Dobrze jeśli serwis odbywa się dwa razy w roku – na lato i zimę. W skład usługi wchodzi głównie upewnienie się, że instalacja jest sprawna. Wymagane jest też upewnienie się, że układ chłodniczy funkcjonuje tak, jak powinien. Serwisowanie polega na czyszczeniu instalacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Niezwykle ważne jest także odgrzybienie i zdezynfekowanie parownika oraz skraplacza. Co wiecej, czyszczone są wszystkie filtry. 

Brak serwisowania klimatyzacji – skutki

W każdym budynku powietrze jest pełne różnorodnych zabrudzeń. Niemal wszystkie cząsteczki są zatrzymywane przez klimatyzację. Dlatego klimatyzacja często jest siedliskiem drobnoustrojów. Brak właściwego dbania o urządzenie może przyczyniać się do ponownego rozprzestrzenienia się drobnoustrojów we wnętrzu co może mieć bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Przegląd jest istotny, ponieważ dzięki niemu można także szybko zauważyć wszelkie usterki i zawczasu je zlikwidować, bez konieczności wymiany całej instalacji.

Ile kosztuje serwisowanie klimatyzacji?

Koszt serwisu klimatyzacji jest zależny głównie od typu konkretnej instalacji i jej rozmiaru. Na zmianę ceny przekłada się też zakres prowadzonych przez mechanika prac i w końcu dana firma wykonująca zlecenie. Zazwyczaj cena waha się w granicach kilkuset złotych za jeden przegląd.

Serwisowanie klimatyzacji – jak znaleźć najlepszą firmę?

Żeby mieć gwarancję wysokiej jakości usługi, dobrze jest wybrać najlepszą firmę. Obecnie jedną z chętniej wybieranych jest CLIMREM – naprawa klimatyzacji. Charakteryzuje się ona głównie wieloletnią obecnością na rynku. Przedsiębiorstwu zaufało już wielu klientów, co potwierdzają liczne pozytywne opinie , które można znaleźć w Internecie. W ofercie znajduje się nie tylko montaż i czyszczenie, ale także dezynfekcja oraz odgrzybianie.