HDS jest to skrót wywodzący się z branży budowlanej. Te uprawnienia to podstawa wszelkich prac na budowie, gdyż bez nich, nie byłoby możliwości transportowania maszyn wszelkiego rodzaju, a także materiałów budowlanych, ponieważ nie wszystko możemy przewieźć przy użyciu auta z przyczepą.

Czym zatem dokładnie jest HDS Kraków oraz jakie trzeba posiadać uprawnienia by móc nic kierować?

HDS czy jest?

Skrót HDS to nic innego jak hydrauliczny dźwig samochodowy. Tego typu pojazdy posiadają ogromne możliwości, jeśli chodzi o transportowanie wszelkiego rodzaju materiałów, co zrewolucjonizowało transport ciężarowy.

Bardzo często do transportu materiałów budowlanych potrzebować będziemy pojazdów HDS, gdyż duże gabaryty stanowią dla ekipy ogromną przeszkodę,a niestety nie na każdej budowie jest żuraw. Dodatkowo dzięki HDSom przewieźć można dosłownie każdą rzecz.

HDS ma ogrom zastosowań, pomagających osobom z każdej dziedziny gospodarki.

Uprawnienia HDS

Aby móc prowadzić hydrauliczny dźwig samochodowy potrzebne są konkretne uprawnienia.

Kursy HDS uprawniają do prowadzenia tego typu pojazdów, co otwiera zdecydowanie większe możliwości na rynku pracy. Kurs HDS składa się z dwóch części – praktycznej a także teoretycznej. W kolejnym kroku podchodzimy do egzaminu, który ma miejsce pod czujnym okiem Urzędu Nadzoru Technicznego. Aby zacząć kurs należy:

  • mieć ukończony 18 rok życia
  • posiadać prawo jazdy kategorii C
  • mieć dobry wzrok i ogólny dobry stan zdrowia, który potwierdzą badania lekarskie

Gdzie szukać usług transportowych obejmujących HDS?

Usługi HDS w miastach takich jak Kraków, Wrocław lub Warszawa są łatwo dostępne. Transportowanie materiałów budowlanych na terenach dużych polskich miast, jest dobrze zorganizowany a dzięki temu istnieje możliwość wynajęcia takowych maszyn na potrzeby prac.

Trzeba tylko kompleksowo rozejrzeć się na rynku, poczytać na stronach internetowych opinie i dzięki temu znaleźć ofertę idealną dla siebie .