Bardzo często w małych miastach jak na przykład w Słupsku powstaje kilka dużych sklepów budowlanych, które zachęcają atrakcyjnymi cenami oraz sporym asortymentem. Mają one swoich zwolenników ale również przeciwników, dlatego warto poznać je trochę lepiej. Czym odróżniają się te wielkopowierzchniowe sklepy od hurtowni budowlanych i kiedy powinniśmy zrobić zakupy właśnie tam, a w jakich sytuacjach lepiej udać się do hurtowni budowlanej?

Jak zrobić zakupy w hurtowni budowlanej?

Hurtownia budowlana ma większe rozmiary niż typowy sklep budowlany, ale najczęściej jest niewielka w porównaniu do sieciówki. Wybór produktów tam jest mniejszy niż w sieciówkach, ale przeważnie będzie on w lepszych cenach. W dodatku możemy znaleźć tam rzeczy, których nie będzie na stanie w małych sklepach, ani w dużych marketach, jak na przykład stal zbrojeniowa. W hurtowni zazwyczaj spotkasz specjalistów, którzy doskonale udzielą Ci porad które produkty i firmy powinny być dla Ciebie najlepsze. Jest to chyba największa zaleta z tego powodu, że właściciele takich miejsc nie chcą i nie mogą sobie pozwolić na utratę zaufania wśród klientów. Następnym plusem będzie możliwość negocjacji ceny. Przeważnie nie wyobrażamy sobie sytuacji kiedy jedziemy do sieciówki i pytamy się pracownika na hali czy jeśli weźmiemy hurtową ilość płytek to czy dostaniemy jakiś rabat. W hurtowni budowlanej taka sytuacja jak najbardziej możemy zrobić. W hurtowni budowlanej najczęściej zrealizujesz zakupy hurtowe, ale również detaliczne. 

Jakie są zalety i wady zakupów w markecie budowlanym?

W wielkopowierzchniowym sklepie budowlanym zazwyczaj znajdziemy każdy możliwy artykuł, jest tam wielki przekrój najróżniejszych produktów od dużej ilości producentów. Znajdziemy tam zarówno rzeczy, które wykorzystujemy przy budowie domu, jak na przykład bloczki betonowe lub zaprawy murarskie, poprzez artykuły niezbędne do remontu lokalu jak przykładowo farby lub kafelki, aż po elektronarzędzia oraz dekoracje. W związku z tym nie trzeba chodzić po różnych sklepach, wystarczy wejść do jednego sklepu budowlanego i znajdziemy tam z pewnością zdecydowany procent, jak nie wszystkie produkty potrzebne nam do budowy. Kolejną zaletą jest to, że w dużych sklepach budowlanych niezmiernie często zobaczymy ceny promocyjne i wyprzedaże. 

Niestety te miejsca także posiadają minusy – w markecie budowlanym zazwyczaj obsługa nie jest wyspecjalizowana. Na pewno pokażą nam właściwą alejkę, ale nie zawsze będą umieli doradzić właściwego produktu, którego potrzebujemy.

Kiedy zakupy zrobić w markecie, a kiedy w hurtowni budowlanej?

Jeśli zależy nam na bardzo dobrej obsłudze klienta i specjaliście, który będzie umiał doradzić nam co do narzędzi – definitywnie powinniśmy pojechać do hurtowni budowlanej. Najczęściej nie pracują tam przypadkowi pracownicy, ale fachowcy, którzy znają się na artykułach i narzędziach budowlanych. Istotne jest aby wybrać sprawdzoną hurtownię budowlaną, gdzie nikt nas nie spławi. Z pewnością odnajdziecie taką w pobliżu Słupska. Rekomendowana tam jest hurtownia budowlana Cygert

Jeśli za to posiadamy zrobioną listę zakupów i wiemy dokładnie co musimy kupić – z dużą dozą prawdopodobieństwa korzystniejszym wyborem będzie ogromny market budowlany, gdyż w 99% sytuacji znajdziemy tam prawie wszystko co jest nam niezbędne do remontu. W ten sposób zajmie nam to sporo czasu mniej. Jeżeli chcemy i mamy czas to nie ma przeciwwskazań aby zaopatrzyć się tak samo w hurtowni jak i sklepie budowlanym. Wtedy mamy możliwość przeanalizowania, które artykuły tańsze są w markecie, a które w hurtowni budowlanej.