Możliwości do kupna używanego samochodu pochodzącego z zagranicy jest sporo. Można albo kupić auto na własną rękę lub w komisie. Wiele osób decyduje się na zamówienie sprowadzenia sprecyzowanego samochodu, firmom które się tym zajmują. Sprawdź swój samochód w serwisie samochodowym Bieg-Car.

Niezbędne badanie techniczne

Wiele importowanych do kraju aut, są to samochody nie najnowsze, zazwyczaj mające uszkodzenia. Kupno samochodu z zagranicy, wiele nie różni się od zakupu używanego i zarejestrowanego od kilku lat w kraju. Aczkolwiek, przy zakupie pojazdu z zagranicy, należy liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami badań technicznych, ponadto pamiętać trzeba o podatku akcyzowym.

Rejestracja sprowadzonego samochodu

Dokumenty, które trzeba dołączyć do wniosku o rejestrację , określono w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Są to:

  • dowód własności pojazdu,
  • dowód odprawy celnej,
  • dowód potwierdzający zapłatę akcyzy,
  • zaświadczenie o pozytywnym wyniku badaniu technicznym.

Łatwiej wygląda sprawa rejestracji nie używanego pojazdu z państwa UE. Posiadacz sprowadzonego pojazdu, jest obowiązany dołączyć wyciąg ze świadectwa homologacji. Taki pojazd, nie podlega badaniu technicznemu przed pierwszą rejestracją.

Odkąd można prowadzić auto w kraju

Mieszkaniec Polski, może poruszać się po Polsce, pojazdem zarejestrowanym w jednym z państw członkowskich UE, jeśli,jeżeli,kiedy,gdy jego nazwisko jest umieszczone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, jest jego właścicielem lub współwłaścicielem, wydanym za granicą.

Typowe oszustwa

Istnieje sporo oszustw, używanych w trakcie importowania auta. Może to być zwyczajnie kradzież pieniędzy i nie dostarczenie auta lub dostarczenie nieodpowiedniego pojazdu. Dlatego najlepiej jest kupić pojazd samodzielnie.
Wiele z importowanych pojazdów, jest uznawanych za niebezpieczne i niezdolne do udziału w ruchu drogowym, a pomimo to są rejestrowane. Jest to po prostu niezgodne z prawem. Kiedy władze się o tym dowiedzą, pewnie skontaktują się z Tobą. Importer zostanie wtedy dokładnie sprawdzony. Sporo z ludzi chce importować swój samochód kiedy przenoszą się za granicę. Niezbędna jest pewna firma która się tym zajmie oraz ubezpieczenie auta bo podczas przewozu mogą się wydarzyć różne rzeczy. Jeżeli firma, nie posiada w swojej ofercie usługi opłat za podatki importowe, należy sprawdzić to, jeszcze przed współpracą. Jest to sprawa, o której należy pamiętać. Trzeba poczytać o niej komentarze innych klientów. By ło się sporo oszustw, kiedy importerzy posługiwali się złymi dokumentami. Powinieneś być ostrożny na każdym momencie kupnie auta.