Ubezpieczenie OC

OC jest to najbardziej popularna forma ubezpieczenia samochodowego. NIc zaskakującego bo oc jest obowiązkowe. Przez to posiadacze samochodów mogą przebierać w ofertach towarzystw ubezpieczeniowych. Polisę musimy wykupić najpóźniej w momencie zarejestrowania samochodu z uwagi na to, że auto, które wyjeżdża na drogę musi już posiadać OC. Istnieje też ubezpieczenie komisowe samochodu. To nazwa potoczna. Posiadacze samochodów używają takiego określenia jeśli mówimy o OC krótkoterminowym, czyli ubezpieczenia OC obejmującego ochroną okres do roku.

Dlaczego potrzebujemy ubezpieczenia OC?

OC jest nam potrzebna wtedy, kiedy będziemy uczestniczyć w wypadku lub kolizji. Z naszej polisy, jeżeli spowodujesz kolizję będzie wypłacane odszkodowanie kierowcy, który ucierpiał. Jeśli nie posiadasz ubezpieczenia OC zostanie na Ciebie nałożona kara przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Z najnowszych dostępnych danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego możemy wywnioskować, że opłata karna za brak ubezpieczenia OC uzależniona jest od wielu czynników. Na przykład od brutto wynagrodzenia za pracę, rodzaju pojazdu, rodzaju ubezpieczenia,a także okresu poruszania się bez OC.


Ubezpieczenie AC

Autocasco przeciwnie do ubezpieczenia OC jest w pełni dobrowolną polisą. Niemniej jednak często sprzedawana jest w jednym pakiecie z OC. Przepisy nie regulują w żaden sposób stawek autocasco. AC jest to ubezpieczenie, które przede wszystkim gwarantuje zwrot kosztów które są związane z uszkodzeniem samochodu lub nawet jego kradzieżą. W tym przypadku posiadacz samochodu może spać spokojne, poniewa nawet jeśli w czasie parkowanie jego auto się uszkodzi, ubezpieczyciel pokryje koszty.