Każde boisko musi spełniać standardy bezpieczeństwa. Zapewniają to piłkochwyty, których montaż niejednokrotnie nie jest wykonywany poprawnie. Jak montować piłkochwyty? Czy opłaca się kupić taki sprzęt sportowy w dowolnym sklepie internetowym? Jaka jest jego cena? Wyjaśniamy wszystkie te kwestie!

Błędy popełniane przy montowaniu piłkochwytów

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Taki sposób montażu sprawia, że cały system nie jest wystarczająco stabilny. Przez to słupki mogą nawet się przewrócić, stwarzając oczywiście ogromne zagrożenie. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, warto postawić na profesjonalną konstrukcję, która posiada specjalne zastrzały o poprzecznym przebiegu. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale przekłada się też na odpowiednie napięcie siatki.

O czym jeszcze należy pamiętać, montując piłkochwyty?

Żeby piłkochwyty wywiązały się ze swojej roli, trzeba mocować je na systemie słupków znajdujących się w specjalnych tulejach przytwierdzonych do podłoża. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty wyłapywały piłkę, a nie odbijały ją.

Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie coraz więcej sklepów oferuje sprzęt sportowy tego typu. W wielu z nich cena jest niezwykle zachęcająca do zakupu, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Dlatego najbardziej opłaca się zainwestować w piłkochwyty cenionych producentów, które z pewnością świetnie spełnią swoją rolę. Poświęcenie nieco większej kwoty z pewnością bardzo szybko odpłaci się nam jakością, jaką gwarantują profesjonalne piłkochwyty.