Jak zostać hydraulikiem?

Hydraulikiem może zostać osoba, która skończyła szkołę zawodową oraz technikum o profilu hydraulicznym. Drugim sposobem jest udanie się na kursy szkoleniowe, a w następnej kolejności nauka zawodu u doświadczonego hydraulika. Oprócz tego, żeby móc wykonywać ten zawód w 100%, kandydat na hydraulika musi zdobyć uprawnienia do spawania i korzystania z urządzeń ciśnieniowych. 

Wpis został napisany w ramach współpracy z firmą, Stis – usługi hydrauliczne, świadczącej swoje usługi na terenie Warszawy i Pruszkowa. 

Jakie cechy charakteru powinien mieć hydraulik?

Kandydat na hydraulika powinien wyróżniać się perfekcjonizmem i bystrością. Przecież żadne z nas nie chce specjalisty, który niedość dokładnie przyłączy kran lub kiepsko złączy rury i coś zacznie nam się sączyć albo tryskać.

Dodatkowo fachowiec powinien być komunikatywny i cierpliwy, ponieważ jego praca polega na kontakcie z drugim człowiekiem. Kolejnymi cechami, jakie powinien mieć hydraulik jest umiejętność kojarzenia faktów i przeczuwania rezultatów swojej pracy. To ułatwi robotę specjaliście i z pewnością zmniejszy ryzyko pomyłki.

Dobry hydraulik będzie zawsze na czas i rzetelny, a oprócz tego praca pod presją czasu i w stresie nie będzie dla niego problemem. No i na zakończenie najistotniejsze – fachowiec ten powinien mieć umiejętności techniczne, z uwagi na fakt, że w pracy będzie posługiwał się wieloma narzędziami i elektronarzędziami. 

Usługi hydrauliczne zaczynają być świadczone 24h na dobę. Spotkasz się z tym zwykle w większych miastach, takich jak Warszawa. Hydraulik pracujący w dużym mieście powinien być przygotowany na wezwania także w godzinach nocnych. 

Kiedy musisz wezwać hydraulika?

Hydraulika będziemy musieli zaangażować każdorazowo kiedy trzeba zamontować, podreperować oraz konserwować centralne ogrzewanie, instalację kanalizacyjną i wodociągową. Jeżeli w Twoim lokalu niezbędne jest zrealizowanie okresowej kontroli rur, to też jest zadanie hydraulika.

Jeżeli więc Twój zlew przecieka, kaloryfer nie grzeje, albo chcesz wymienić sedes na nowy- to bezspornie hydraulik jest od wykonywania takich świadczeń.

Dobrzy fachowcy z dziedziny hydrauliki bez problemu znajdują pracę. Jest to profesja poszukiwana w Warszawie i każdym innym mieście oraz za granicą. W większych miastach jest to także opłacalna praca, ale bądźmy świadomi, że wymaga ona kontaktu z ludźmi, dlatego powinno się być towarzyskim, wyrozumiałym i umieć dobrze słuchać klientów.