Twój samochód uległ kolizji, przez co pojawiły się na nim niewielkie wgniecenia? Grad w tym roku był bezlitosny? Własnoręczne wyciąganie wgniotek jest najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji. 

Czy udać się do lakiernika?

Kiedy uszkodzenia są nieduże, zupełnie nie opłaca się odwiedzać lakiernika. Przede wszystkim dlatego, że nałożenie kolejnej warstwy lakieru na pojazd przyczyni się do znaczącego spadku jego ceny rynkowej. Ponadto taka naprawa jest bardzo droga i trwa często nawet wiele tygodni. 

Wyciąganie wgniotek to lepsze rozwiązanie

Znacznie korzystniejszą opcją będzie wyciąganie wgniotek. Robi się to przy pomocy specjalnego kleju oraz odpowiednich zaczepów. Przy ich użyciu można pozbawić samochód uszkodzeń wywołanych przez niewielkie, grad czy inne czynniki zewnętrzne. Sposób ten nie wymaga demontażu jakichkolwiek elementów ani nie kosztuje przesadnie dużo. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Każde uszkodzenie auta jest dla największych miłośników motoryzacji wielkim przeżyciem i nieprzyjemnym doświadczeniem. Warto jednak nie panikować i zastanowić się, czy uszczerbek na zdrowiu lakieru jest na tyle nieznaczny, że możemy sobie z nim poradzić. Jeśli tak, wyciąganie wgniotek jest najlepszym rozwiązaniem. Nie wymaga zbyt wielkiej wprawy, choć oczywiście dobrze jest poradzić się kogoś, kto już to w przeszłości zrobił. Wtedy będzie zdecydowanie łatwiej.