Polowanie zbiorowe to na pewno jest niezwykłe przeżycie, a przy okazji  aktywność na łonie natury. Jeśli jesteś już amatorskim myśliwym, prawdopodobnie wiesz, jak pozostać w ciemności i śledzić zdobycz. Użyj tej samej metody w czasie polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie lekceważ zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są bardzo inteligentne i we krwi mają wypatrywanie potencjalnego zagrożenia. Spróbuj do ostatniej chwili pozostać niewidocznym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie sukcesu.

Na jakie dzikie zwierzęta najczęściej się poluje?

Polowanie na dziki w Polsce jest dość znane i to właśnie te zwierzęta stają się priorytetem dla tropicieli. Zwierzęta te są szczególnie ostrożne, więc kiedy, wędrują trzeba ostrożnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale ze zwiększoną ostrożnością. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która ubezpiecza je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz użyć przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także skuteczne może być stosowanie zapachów, które je wabią, np. jagody. Jest to dobra metoda i zależnie od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Te stworzenia mają także czuły słuch, więc staraj się unikać wydawania typowo ludzkich dźwięków. Wybierając się na polowanie powinieneś przygotować podstawowy sprzęt potrzebny do tego typu aktywności.

Jaki ekwipunek na polowanie?

Najlepszym narzędziem jest lornetka. Będzie z pewnością niezwykle przydatna podczas wypatrywania zwierzyny , a także przewidywania zachowań naszej ofiary. Przy zwierzynie typu lis bardzo użyteczny staje się wabik. Gdy zwierzę przebywa w zasięgu wzroku, trzeba wzbudzić ich zainteresowanie właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie sprawia, że będziesz mógł obserwować jelenia z daleka. Można na nie polować samotnie i z towarzyszami co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i umiejętności. Warto polować w okresie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.