Czym charakteryzują się pompy wtryskowe i co się w nich psuje?

Pompa wtryskowa jest używana w starszych generacyjnie silnikach diesla. Jej zadaniem jest tłoczenie i racjonowanie oleju napędowego. Pompy wtryskowe dzielą się na: rzędowe i rozdzielaczowe. Pompy rozdzielaczowe w pewnym momencie zaczęły zastępować pompy rzędowe ponieważ posiadają mniejszą masę i są zarządzane elektronicznie.

Wszystkie błędy które zdarzają się pompą wtryskowym pokazują się poprzez błędną pracę silnika. Najczęściej zdarza się sytuacja kiedy mamy problem z uruchomieniem silnika albo uruchomienie jest niesamowicie czasochłonne nie tylko na zimnym, ale też na ciepłym silniku. Możliwa też jest bardzo głośna praca silnika albo spadanie mocy i mocniejsze dymienie. Dosyć często podłożem jest nieterminowa zmiana oleju silnikowego lub zastosowanie zanieczyszczonego. Przyczyną bywa także przepełniony filtr paliwa albo zwyczajnie uszkodzenie mechaniczne niektórych elementów.

Pompy hydroforowe – charakterystyka i dlaczego się psują?

Pompy hydroforowe pozwalają nam na pobieranie wody na przykład do gospodarstwa domowego, na działkę albo w celu nawadniania ogrodu. Jest to dobra alternatywa dla pomp głębinowych i znajdują zastosowanie w przypadkach kiedy lustro wody leży maksymalnie 8 metrów pod ziemią.

Pompy hydroforowe są często wybierane ze względu na niewielkie gabaryty, niską cenę i ich montaż jest łatwy.

Niektóre elementy pomp zużywają się prędzej niż inne i to jest najbardziej liczny powód usterek. Jedną z najpopularniejszych czynności robionych podczas remontu pomp hydroforowych jest wymiana uszczelnienia hydrauliki – jest to niesamowicie ważne w kontekście bezbłędnej pracy silnika. Następną rzeczą robioną podczas naprawy jest przetaczanie wirników i bieżni. Wynika to ze względu na fakt, że w wodzie, która jest pompowana mogą się znajdować zanieczyszczenia, takie jak piasek. Kiedy dostanie się do wnętrza pompy, często powoduje powstawanie niedużych wyszczerbień w wirnikach i bieżniach, a to bardzo mocno zaniża efektywność, umiejętność zasysania a także ciśnienie pomp hydroforowych.

Bardzo często konieczność naprawienia pompy nie wynika z awarii urządzenia, lecz instalacji, odpowiadającej za tłoczenie wody. Najczęściej to zawór zwrotny, który jest umiejscowiony obok kosza w końcowym odcinku przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest najczęściej psującym się elementem.

Gdzie wyremontować pompy wtryskowe i hydroforowe?

Naprawa i remont pomp hydroforowych i wtryskowych jest jak najbardziej możliwe. Bardzo często firmy oferują dojazd do klienta i wzięcie zepsutej pompy. Taką usługę zobaczycie w masz-zap, które obiecuje wymianę popsutych elementów na nowe – oryginalne elementy zamienne, lub, jeśli będziesz chciał, możesz otrzymać zamienniki, które zostaną stworzone właśnie dla Ciebie.

Jeśli planujesz naprawę pompy hydroforowej to wypada szczegółowo zbadać firmę, której powierzysz to zadanie – niezmiernie ważne jest żeby remont przebiegł sprawnie i przy zastosowaniu najnowszych technologii, które umożliwią dokładną naprawę pomp. Możesz być pewien, że Masz-zap – naprawa pomp podczas działalności utrzymuje tak samo względy bezpieczeństwa jak i pełnego profesjonalizmu.