Karoseria to jeden z najbardziej wrażliwych i eksponowanych elementów pojazdu. Ze względu na to, że lakier pokrywa calą zewnętrzną warstwę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O karoserię, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy jesteśmy w stanie uniknąć, lub przynajmniej ograniczyć potencjalne defekty.

W jakim celu odświeżamy lakier samochodu?

Karoseria samochodu jest też narażona na działanie reakcji(e) chemiczn(e)ych. Ulega ona utlenieniu, co w konsekwencji może skutkować pojawieniem się rdzy.

Czasem nawet auta, które na pierwszy rzut oka wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Bywa, że uszkodzenia są drobne. Dlatego warto raz na jakiś czas zbadać lakier oglądając auto z każdej strony przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób dbających o wygląd swoich aut. Jest to zabieg efektywne zarówno od strony profilaktycznej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych elementów.

Renowacja lakieru samochodowego – jak do niej podejść?

Istnieją firmy, które w bardzo skrupulatny sposób odnawiają lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Wykorzystywane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrupulatnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona w podobny sposób co szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony trudniące się car detailingiem oferują szereg czynności, których zadaniem jest maksymalne odświeżenie naszych samochodów.

Przykładowo, na maskę można założyć chroniącą folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci przeważnie dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Renowacja lakieru samochodowego – samodzielnie czy u specjalisty?

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko prezentuje się estetycznie. Również jego cena rośnie kiedy jest on zadbany.

Wizyta w studio, którego zajęciem jest renowacja lakieru samochodowego pomoże znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Pracownik salonu zbada poziom lakieru w aucie i zaleci najbardziej adekwatny sposób konserwacji.