Zdaje się, że niewiele osób orientuje się w dokładnych różnicach między takimi miejscami, jak skup aut (Gdańsk, na przykład, obfituje w takowe) oraz złomowisko. Warto bowiem wiedzieć, że choć są to usługi niezwykle do siebie zbliżone, to jednak różnią się pewnymi zasadami funkcjonowania. W jakich kwestiach zatem skup samochodów Gdańsk różni się od złomowiska i czy jest to bardziej opłacalna opcja dla każdego, kto chce pozbyć się swojego starego auta?

Od czego zależy kwota oferowana przez skup aut?

Przede wszystkim złomowisko oferuje określoną kwotę, sugerując się jedynie wagą samochodu. Nieważne zatem, czy jeździsz najnowszym Maserati, czy trzydziestoletnią Skodą, otrzymasz mniej więcej tyle samo pieniędzy. Skup aut Gdańsk przeprowadza się na nieco odmiennych zasadach – tutaj w grę wchodzi przede wszystkim liczba sprawnych części, które posiada twój samochód. Rzecz jasna najbardziej w cenie są te, które bardzo ciężko obecnie dostać, a więc kultowe Mercedesy lub nieco bardziej egzotyczne auta są jak najbardziej w cenie. W tym wypadku masa się zupełnie nie liczy. Jeśli zatem Twoje auto jest względnie sprawne, możesz dostać o wiele pokaźniejszą kwotę, niż za wrak, w którym wszystko nie działa. 

Poszukujesz skupu w okolicach Gdańska? W takim wypadku sprawdź ile możesz odzyskać w skupie samochodów RAAN.

Skup aut – czy mowa o dużych pieniądzach?

Oczywiście w żadnym przypadku nie należy niestety dyskutować o ogromnych kwotach. Według wszelkich porównań, znacznie bardziej opłacalne może być sprzedanie auta osobie prywatnej, ale niestety czasami ciężko odnaleźć kupca, który zdoła dać tyle pieniędzy, ile byśmy chcieli. Dlatego skup samochodów Gdańsk będzie najbardziej pewnym wyjściem, niezależnie od tego, jaki samochód posiadasz.