Nie można zaprzeczyć, że transport jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki. Trudno zwizualizować sobie normalne funkcjonowanie bez milionów ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w produkty i przewożą inne istotne ładunki. Należy tutaj położyć nacisk na ponadczasowe osiągnięcie w transporcie, a konkretnie szeroko rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko rozpoczęło się dość dawno temu, a mianowicie już w okolicach 1925 roku, kiedy to ukazały się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze używane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko znacznie się rozwinęło – w obecnych czasach nie jest problemem przewożenie nawet najbardziej wymagających ładunków w przyzwoitych warunkach oraz dokładnie określonej temperaturze.
W związku z tym odpowiedź na pytanie, czym różni się ciężarówka chłodnicza od normalnej, jest niezwykle łatwa – chłodnie uzbrojone są w technologię, która pozwala nie tylko na przewożenie wymagających ładunków we względnie dobrym stanie, ale na bezproblemowe przewożenie ładunków, które wymagają szczególnej troski termicznej. Jednym z najbardziej trywialnych i prozaicznych przykładów są tutaj różnego typu mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

Obecnie jest mnóstwo rozwiązań, które pomagają w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje chociażby użycie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy na przykład stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych niewielkim silnikiem. Nadal stosuje się także tradycyjne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie niezwykle banalne, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na krótkich dystansach.