Uszkodzenie pojazdu z reguły nie jest łatwym doświadczeniem dla jego posiadacza. Kiedy jednak mowa o niewielkim uszczerbku na karoserii, nie warto panikować. Naprawa lakiernika nie zawsze jest w takiej sytuacji koniecznością. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i udać się do specjalisty, dla którego wyciąganie wgnieceń to normalna sprawa.

Na czym polega wyciąganie wgniotek w samochodzie?

Na czym polega wyciąganie wgnieceń? Robi się to przy pomocy specjalnego kleju oraz akcesoriów, które pozwalają na szybką naprawę karoserii bez ingerowania w jej strukturę. Warto pamiętać, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru wiąże się ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze jest to opłacalne wyjście.

Z jakim kosztem musisz się liczyć chcąc wyciągnać wgniecenia?

Oczywiście wyciąganie wgnieceń wydaje się łatwe do samodzielnego zrobienia, ale jeśli nie mamy w tym zakresie pewności, warto udać się do mechanika lub blacharza, który zna temat od podszewki. Ceny takiej usługi są stosunkowo niewielkie, a czas jej wykonania tak krótki, że bardzo często jeszcze tego samego dnia auto będzie do odbioru. Dlatego zachęcamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez ingerencji w lakier. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze nie tylko w tej chwili, ale i podczas późniejszej sprzedaży samochodu.

Tekst postał na podstawie informacji ze strony firmy http://www.eurograd.pl/. Jest to wiodąca firma w Krakowie i okolicach z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży.