Beton używany jest na każdej budowie, buduje się za pomocą niego fundamenty i stropy, ale też drogi. Co warto o nim wiedzieć i jaki jego typ wybrać? Kiedy wykorzystać beton zwykły, a kiedy korzystniej będzie znaleźć firmę produkującą beton towarowy? Jeżeli jesteś w trakcie budowy domku to ten artykuł jest dla Ciebie idealny.

Beton towarowy a beton zwykły – czym się różnią?

Główną różnicę stanowi formuła tego wyrobu. Beton zwykły jest mniej twardszy niż beton towarowy. Ten pierwszy składa się z mineralnego kruszywa skalnego, takiego jak piasku, żwiru oraz grysu, który jest scalany z cementem. Beton towarowy spełnia konkretne normy i jest zdecydowanie bardziej mocny. W jego formule muszą być zawsze 2 typy kruszyw – drobne i grube, cement i woda, co więcej dodatki uszlachetniające. Dzięki temu bywa bardzo plastyczny.
Dodatkowo beton zwykły zazwyczaj robiony jest na budowie bezpośrednio przed wykorzystaniem, a beton towarowy robiony jest na węzłach betoniarskich na przykład w województwie Mazowieckim i transportowany na budowę w przeznaczonych do tego betonowozach. Na skutek tych różnic beton zwykły ma zastosowanie w innych miejscach niż ten towarowy.

Czy beton towarowy możemy zrobić samemu na budowie?

Przygotowanie betonu towarowego dzieje się w zasadzie automatycznie. Maszyna wymierza proporcje i dawkuje dodawanie kolejnych surowców. W związku z tym beton towarowy za każdym razem ma dokładnie taki sam skład, wymaganą gęstość a także twardość. Nie ma również możliwości popełnienia błędu przy jego produkowaniu. Wyrabiany jest on przez producenta i jako przygotowana mieszanka przewożony na teren budowy.
Ponieważ beton towarowy jest niewiarygodnie wytrzymały i jego cena nie jest wcale wygórowana, to stosowany jest praktycznie na każdej budowie. Konstruując biuro dużo bezpieczniej jest zastosować gotowy beton towarowy od firmy produkującej go i nie wystawiać się na ryzyko.

Gdzie nabyć beton towarowy?

Ponieważ beton towarowy jest niezmiernie często stosowanym materiałem, na rynku mamy dużo firm produkujących go. Ważne jest aby sprawdzić komentarze o producencie, zanim kupimy stamtąd mieszankę. Na pewno jakościowy beton towarowy znajdziesz w województwie Mazowieckim. Tu liderem na rynku jest Bet-Bud – beton towarowy. Zdecydowana część profesjonalnych producentów betonu może się pochwalić certyfikatami od niezależnych instytutów, między innymi przez System Zakładowej Kontroli Produkcji i Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Spójrzcie również na to czy producent, od którego planujecie kupić beton, przywozi towar do wybranej przez Ciebie lokalizacji. W tym temacie na pewno nie rozczaruje Cię firma Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego.